Категорії

Герб Середино-Будської міської ради

ФОРМА ГЕРБА.

Класичний геральдичний щит: прямокутник із заокругленими нижніми кутами, загострений донизу. Геральдичне поле герба поділене на три частини. У верхній частині на блакитному полі розташована піктограма «старообрядницький хрест». На червоному полі розташована піктограма «смолоскип» з трьома язиками полум’я. Верхні поля герба розділяє піктограма  «прикордонний стовп». На нижньому жовтому полі розташована піктограма «кленове та дубове листя».

 

КОЛЬОРИ ГЕРБА.

Кольори герба відповідають колористиці місцевості.

Блакитний колір символізує безхмарне небо над серединобудщиною.

Червоний – колір героїчної звитяги серединобудців у роки випробувань, війн, партизанської боротьби із загарбниками.

Жовтий – колір піщаників, що оточують місто.

Зелений – колір лісу, багатої рослинності місцевості.

 

СИМВОЛІСТИЧНІ СКЛАДОВІ.

  1. Піктограма «старообрядницький хрест» символізує внесок в історію міста старообрядців, взагалі, упродовж усієї історії міста релігійна складова грала суттєву роль.
  2. Піктограма «смолоскип з трьома язиками полум’я символізує героїзм серединобудців, проявлений ними у трьох війнах, пережитих Серединобудщиною: Вітчизняній, Громадянській, Великій вітчизняній.
  3. Піктограма «кленове та дубове листя» символізує будний промисел, заснований на лісових багатствах краю. Ще дубове листя символізує те, що місто засноване на околиці великого дубового массиву, залишком якого сьогодні є парк «Мирщина». Деревина була і є головним природним ресурсом місцевої промисловості. Кількість кінчиків на листі відповідає кількості населених пунктів міської ради.
  4. Піктограма «прикордонний стовп» символізує розташування Серединобудщини на кордоні з Росією. Прикордоння, як найсуттєвіша ознака краю, має визначальний вплив на його історичну долю.

Коротка характеристика міста